25 років… Від школи до гімназії. Історичний нарис
1 вересня 1986 року, школа-новобудова №261, привітно розкривши свої двері, прийняла сотні дітей, зігріла їх своїм теплом і турботою. Серед наших учнів були й діти, які потерпіли від страшної трагедії, яка змінила світ. Адже слово „Чорнобиль” облетіло всі континенти. Учителі школи доклали максимум зусиль, аби діти-переселенці не почували себе чужинцями, а стали з київськими дітьми єдиною родиною, сім’єю. Очолила школу мудра та толерантна жінка, талановитий педагог - Стефанія Пономарчук, до якої з любов’ю та шаною ставилися і вчителі, і учні, і батьки.
Школа, розрахована на 1450 дітей, була переповнена, майже 2400 учнів навчалися в три зміни, заняття закінчувалися о 19 годині. Але вчителі знаходили час і для навчання, і для виховання молодого покоління.
1991 рік. Рік здобуття омріяної Україною Незалежності! За першу віху своєї історії школа зробила п’ять випусків, дала путівку в життя сотням випускників. З року в рік школа жила своїм життям, удосконалювалася, оновлювалася. Зустрічала поважних гостей з Європи, обмінювалася досвідом, поступово перейшла на викладання українською мовою.
2000 рік. Новий етап в житті нашої школи. Новим директорам стає яскравий, творчий учитель, досвідчений педагог – Світлана Небож. Зі зміною керівництва в житті закладу також відбулися зміни.
2002 рік. Рік початку інноваційної діяльності, школа отримує статус експериментальної із запровадження комп’ютерних технологій у навчальний процес.
2006 рік. Школа святкує своє 20-річчя. З початку навчального року в школі І ступеня введено культурологічний курс «Християнська етика в українській культурі».
2007 рік. Важливим рубежем життя нашого навчального закладу стала його реорганізація. 21 серпня, згідно розпорядження ДРДА, школа отримала статус гімназії. Цій події передувала складна і копітка праця пані директорки та усього колективу закладу. Зі зміною статусу навчального закладу змінились і ми самі. Зокрема, запроваджено такі профілі навчання: лінгвістичний – школа плекання любові до слова та виховання мовленнєвої культури, бачення навколишнього світу; екологічний – школа світлини природи і суспільства, екологічної безпеки; соціально-психологічний – школа душі, соціальне виховання. У цьому ж 2007 році в школі була створена нова учнівська організація самоврядування – Республіка «ДЮРАНК», вийшов перший номер, вже популярної сьогодні, газети шкільного самоврядування «КЛАСплюс».
2009 рік. Гімназія стала експериментальним майданчиком Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України. Затверджено програму та розпочато науково-дослідну та експериментальну роботу з проблеми: «Розвиток інтелектуальної складової особистості учня початкової школи та основної школи на засадах інтегративно-діяльнісного підходу за науково-педагогічним проектом «РОСТОК» на 2009-2014 роки.
Гімназія сьогодні – це оновлені навчальні приміщення, 3 сучасних комп’ютерних кабінети інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій, які забезпечено сучасним мультимедійним обладнанням. Учні гімназії беруть участь у різноманітних програмах, проектах, конкурсах. Заклад підключено до мережі Інтернет, працює локальна комп’ютерна мережа, запущено наш офіційний сайт - http://gimnaziya261.inet.ua, робота якого регулярно підтримується.
2011 рік. Гімназія стає переможцем Всеукраїнського конкурсу «Портфоліо школи» (ІІІ місце) та лауреатом Національного конкурсу шкільних газет (м. Миколаїв).
30 вересня 2011 року. Гімназія широко відзначила подвійне свято – День учителя та свій 25-річний ювілей. На святі були присутні представники районної адміністрації, управління освіти, учителі, учні, батьки. У цей же день було відкрито фотогалерею історії «25 років. Від школи до гімназії».
«Золотий фонд школи» - це її вчителі та працівники, ті, що працювали не покладаючи рук, ті, що несли і несуть дітям від покоління до покоління свої серця, душу і розум.
Нині навчальний процес для 602 учнів забезпечують 47 учителів. З них: 23 учителя мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 8 учителів мають педагогічне звання «учитель –методист», 6 - «старший учитель». Знаком «Відмінник освіти» відзначено 6 учителів, Знаком «Василь Сухомлинський» - 1 вчитель.
За чотири роки існування гімназії вже маємо свої, традиції, девіз, емблему, гімн, перші перемоги. Щороку зі стін своєї другої домівки йшли випускники, які досягли високих успіхів у житті. Серед них: С.Пустова – кандидат педагогічних наук, Л.Тимощик – кандидат економічних наук, А.Савченко – кандидат юридичних наук, доцент, І.Ткачук – кандидат філологічних наук, Н.Пархоменко – кандидат економічних наук, Є.Логачов – соліст ансамблю ім. П. Вірського та інші.
Показником професіоналізму вчителів є випускники, які отримали атестати з відзнакою. За чверть століття існування закладу 41 випускник закінчив школу зі срібною та 28 – із золотою медалями. А за весь період існування школа випустила в життя 3975 учнів. Отже, можемо з гордістю сказати: ми пишаємося своєю історією, своїми учнями, учителями та випускниками!
На цьому історія гімназії не закінчується, тому що сьогодні її створюють нинішні учні, учителі, батьки, які своєю працею, своїми справами і вчинками продовжують вписувати в шкільний літопис нові славні сторінки.